среда, 8 февраля 2017 г.

УКРАЇНЦІ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ ЗА КОРДОНОМ, ПОВИННІ ДЕКЛАРУВАТИ СВОЇ ДОХОДИ

Громадянам України, які тимчасово або постійно працюють за кордоном, необхідно задекларувати іноземні доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Про це нагадали в Головному управлінні ДФС в Одеській області.
Тобто у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.
У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військового збору 1,5%.
Доходи, одержані в іноземній валюті перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Податковим кодексом України також передбачено, що суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні.
Для отримання права на зарахування сплачених податків за межами України фізична особа-резидент повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань платника такі податки, сплачені в інших країнах:
- податки на капітал (приріст капіталу ), податки на майно;
- поштові податки;
- податки на реалізацію (продаж);
- інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.


вторник, 7 февраля 2017 г.

У 2017 році ставки податку на нерухоме майно застосовуються з коефіцієнтом 0,5


До прийняття органами місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в межах не більше 1,5 % розміру мінімальної зарплати за 1 квадратний метр бази оподаткування, відповідні ставки податку застосовуються з коефіцієнтом 0,5.
Йдеться про об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.
На такі вимоги підпункту 266.5.1 Податкового кодексу України та Закону від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII вказали у ГУ ДФС у Рівненській області.
Зауважте, мова йде про розмір мінімальної зарплати, встановленої Законом на 1 січня звітного (податкового) року. З 1 січня 2017 року мінімальна зарплата визначена у розмірі 3 200 грн.
До внесення змін, передбачених Законом № 1791-VIII, в ПК України ставка податку на нерухомість встановлювалась в межах 3 % розміру мінімальної зарплати за один квадратний метр.
Також варто пам’ятати про специфічні правила встановлення місцевих податків та зборів  на поточний рік. Пунктом 4 Перехідних положень Закону № 1791-VIII передбачено, що «у 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання цього Закону, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"».
Тобто, незважаючи на факт прийняття та оприлюднення органами місцевого самоврядування рішень про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік, після 15 липня 2016 року норми таких рішень будуть діяти у плановому 2017 році. Тобто жодних обмежень строку прийняття вказаних рішень на наступний рік даний Закон не передбачає.