пятница, 3 февраля 2017 г.

Реформа ринку аудиторських послуг


В Україні збираються створити орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, до складу якого входитимуть Рада нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекція із забезпечення якості.
Орган суспільного нагляду здійснюватиме контроль якості та застосовуватиме санкції до суб'єктів аудиторської діяльності, які проводять обов'язковий аудит підприємств, що мають суспільний інтерес.
Робота такого органу передбачена законопроектом «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», який було схвалено на засіданні Уряду.
Як пояснили у Мінфіні, відповідний законопроект має на меті підвищити якість аудиторських послуг в Україні через вдосконалення системи регулювання аудиторської діяльності відповідно до міжнародних стандартів.
Законопроект передбачає посилення вимог до незалежності аудиторів, їх об'єктивності та організації роботи, а також стосується застосування міжнародних стандартів аудиту та стандартизації вимог до аудиторського звіту. Містить документ норми і щодо чіткої системи реєстрації аудиторів, підвищені вимоги до суспільно значимих суб’єктів господарювання.
У Мінфіні відзначають, що все це дозволить не лише підвищити рівень довіри з боку інвесторів до відповідної фінансової звітності українських компаній, а й відкриє українським аудиторам доступ на європейські ринки.

Зауважимо, наразі в Україні є чинним прийнятий у 1993 р. Закону «Про аудиторську діяльність».

Пропонується звільнити від ПДВ операції з продажу ліків


Депутати запропонували парламенту звільнити від оподаткування ПДВ операції з продажу та постачання на території  України лікарських засобів вітчизняного виробництва.
Таке звільнення хочуть запровадити тимчасово – до 31 грудня 2018 року, та стосуватиметься воно лише тих вітчизняних ліків, які внесені до Державного реєстру лікарських засобів. Окрім того, від ПДВ пропонується звільнити і операції з продажу та постачання медичних виробів, які:
·         внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або
·         введені в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності.
Слід зауважити, що з норми, запропонованої депутатами, не зрозуміло, чи повинні вироби медичного призначення, операції з продажу та постачання яких звільняються від ПДВ, вироблятись лише вітчизняними компаніями.
Порядок продажу таких ліків та медичних виробів, які звільняються від оподаткування ПДВ, відповідно до пропозиції нардепів має визначити Кабмін.
Відповідні зміни до Податкового кодексу України пропонує внести група народних депутатів, які зареєстрували законопроект № 6012.

Таким чином, депутати хочуть здешевити ліки та стабілізувати ситуацію на ринку цін на них, оскільки, за даними Держстату, ціни на ліки за рік зросли майже на 68 %. Втім, зрозуміло, що подешевшають лише ті ліки, які виробляють українські фармкомпанії.