пятница, 23 декабря 2016 г.

УЧАСТНИКИ ООО БУДУТ ЗАЩИЩЕНЫ НОВЫМ ЗАКОНОМ

Предусмотрено урегулирование правового статуса обществ с ограниченной ответственностью и обществ с дополнительной ответственностью, порядок их создания, деятельности и прекращения. Также будут урегулированы права и обязанности участников обществ.Это предусмотрено законопроектом № 4666 «Об обществах с ограниченной и дополнительной ответственностью», который принят за основу на вечернем заседании Верховной Рады 20 декабря.
Так, ООО не будут ограничены в количестве участников, что позволит существующим акционерным обществам перейти в эту форму.
Участников начнут вовлекать в процессы управления обществом и наделят их широкими полномочиями для защиты своих прав и влияния на руководство. Также они смогут сузить свой круг за счет выкупа долей тех участников, которые не проявляют интереса к деятельности общества и не принимают участие в общем собрании. Отсутствие ограничения максимального количества участников позволит упростить и смягчить процессы оптимизации количества участников, а широкие права сделают невозможным злоупотребление давлением и принуждением в этих процессах.
Вводится институт корпоративных договоров (shareholder agreements). Конфликт между правом участника свободно использовать свой голос и необходимостью обеспечить выполнение обязательств по договору предлагается решить, установив возможность обеспечивать выполнение обязательств по таким договорам неустойкой. Требование безвозмездности договора должно уменьшить риски захвата контроля над обществом и заговоры отдельных групп участников против других. Участники – стороны такого договора могут самостоятельно определять срок его действия.
В уставе не будет информации о размере уставного капитала и перечня участников общества.

Новели податкового законодавства для платників єдиного податку

21 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) № 5368 та Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році № 5132.
Пропонуємо Вашій увазі стислий огляд змін щодо оподаткування єдиним податком:
1. Змінено прив’язку ставок єдиного податку
У зв’язку із встановленням з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати у розмірі 3200 грн, ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи – у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

2. Мобілізовані працівники не враховуються у загальній кількості працівників на час АТО
При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою – підприємцем, не враховують працівників, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Мається на увазі період проведення АТО.
3. Фізичні особи, які при реєстрації платниками єдиного податку мали податковий борг, не зможуть бути платниками єдиного податку
Уточнено, що не можуть бути платниками єдиного податку 1–3 групи такі платники, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). Раніше це обмеження стосувалось тільки платників податків – суб’єктів господарювання, а наразі стосується і платників податків – фізичних осіб.
4. Платники четвертої групи можуть продавати електричну енергію з відновлювальних джерел енергії
Платники єдиного податку четвертої групи можуть провадити діяльність з виробництва електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)  такого суб’єкта господарювання)
5. Останній податковий період платника єдиного податку – день отримання податковою повідомлення про припинення платника єдиного податку
Останнім податковим періодом у разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та діяльності фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку, вважається період, у якому податковий орган отримав від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.
Наразі таким періодом є період до подання заяви про відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку із припиненням господарської діяльності.
Відповідно, у разі якщо такий платник припиняє здійснювати господарську діяльність, то податкові зобов’язання із сплати єдиного податку пропонується нараховувати включно до останнього дня календарного місяця, в якому реєстрацію платником єдиного податку було анульовано.
Чи виникне тоді взагалі необхідність подавати заяву про відмову від спрощеної системи у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності? Норма підпункту 298.2.1 ПК України, у якій йдеться про її подачу, та абзацу 7 підпункту 298.3.1 ПК України про зазначення відомості про дату (період) припинення, не зазнали змін. Подання заяви про відмову не нестиме жодних наслідків, оскільки державний реєстратор сам надсилає контролюючому органові повідомлення про припинення.
6. Встановлено правила оподаткування дивідендів, що виплачуються платниками єдиного податку
Статтю 297 ПК України доповнено пунктом 297.4, в якому міститься відсильна норма до розділів II і IV ПК України, якими встановлюють правила оподаткування дивідендів, що виплачуються платниками єдиного податку 3 групи (юридичними особами) та 4 групи власникам корпоративних прав (засновникам таких платників єдиного податку).
7. Змінено ставки єдиного податку для платників четвертої групи
Для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) встановлена ставка 0,95;
Для  ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях – 0,57;
Для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,57;
Для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях – 0,19;
Для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, – 6,33.
8. Зміни щодо застосування РРО платниками єдиного податку
Платникам єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, мають відтепер у будь-якому випадку застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Відповідно до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів, затвердженого Постановою КМУ від 11 квітня 2002 року № 506, до технічно складних   побутових   товарів належать непродовольчі   товари   широкого   вжитку    (прилади,    машини, устаткування   та   інші),   які  складаються  з  вузлів,  блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів,   мають   технічні   характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами  і  на  які  встановлено  гарантійний термін.четверг, 22 декабря 2016 г.

Уряд полегшує умови ведення будівельного бізнесу


Уряд схвалив законопроект, який стане відчутним кроком з дерегуляції будівельної галузі. Він зменшує кількість обов’язкових погоджень для будівельників, і загалом полегшує умови ведення будівельного бізнесу.Так Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіональної політики, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував погодження Кабміном проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

«Будівельний бізнес зменшить походи за отриманням різних погоджень. Цим законопроектом ми скасовуємо вимоги щодо необхідності отримання будівельниками вихідних даних та технічних умов від ДСНС. Також Уряд вже не затверджуватиме перелік будівельних робіт, які не потребують дозвільних документів», - наголосив Віце-прем'єр-міністр. За його словами, документ також скасовує обов’язкову експертизу з питань міцності, надійності та довговічності для об’єктів будівництва І і ІІ категорій складності на територіях зі складними умовами. 

среда, 21 декабря 2016 г.

Збільшення бюджету ОСББ

Частина 3 «Кошти, залучені на умовах кредиту або позики»
Продовжуючи далі тему про бюджет ОСББ, як не прибуткової організації, розглянемо наступне джерело надходження коштів до об’єднання – кредити.

Для того, щоб якісно виконувати свої обов’язки, ОСББ потрібний великий масив коштів і внесків співвласників не завжди вистачає, особливо, коли  плануються значні затрати, скажімо на капітальний ремонт. Тому, до відносин кредитування схиляються багато об’єднань.
До речі, саме на ремонтні роботи у переважній більшості випадків ОСББ і  «просять» кошти у банків. «У більшості випадків ОСББ займають кошти на ті ремонтні роботи, які необхідно проводити в теплий період року. Тому основний потік клієнтів ми очікуємо з весни. Зараз у нас у роботі є кілька заявок на заміну каналізаційних труб, закупівлю труб для водопостачання та газифікації. Це ті роботи, які можна здійснити в зимовий період», - розповідає заступник директора департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Микола Ільїнов.
Але наявність можливості ОСББ отримати кредит ще не означає, що це просто зробити.  
Для того, щоб отримати кредит, потрібно довести свою платоспроможність, відповідними документами. До останніх відносимо: документи про оплату послуг комунальних підприємств, що раніше замовлялися об'єднанням і порядок збору платежів з мешканців будинку +  довідка з банку про надходження на поточний рахунок за останні 12 місяців, фінансовий план ОСББ на весь термін кредитування, довідка про відсутність заборгованості перед іншими організаціями.  
Хто ж приймає рішення брати кредит? Рішення про необхідність кредиту повинні прийняти більшість власників. Так, саме співвласники приймають рішення про кредитування. Проте,  хто не згоден, але в меншості, все одно зобов'язані дослухатися до рішення зборів і оплачувати кредит.
Як розподіляються зобов’язання? Розподілення відбувається відповідно до квадратних метрів, якими володіє житель. Якщо ОСББ бере кредит, кожен член об'єднання щомісяця платить більшу суму, ніж було до цього. Тобто включається дана сума в щомісячний внесок.
В Україні є банки, що мають відповідні програми, до прикладу  «ОСББ плюс», які дозволяють отримувати частину послуг банку безкоштовно.
Отож, кредит ОСББ отримати може, це теоретична можливість, проте вже інша справа – це вигідні умови кредиту. Тому для того, аби знайти банк, який погодиться надати вам кредит на хороших умовах, потрібно постаратись та проаналізувати послуги багатьох банків.