пятница, 20 января 2017 г.

Як платити податок на нерухомість в 2017 році?


У 2017 році деякі українці повинні будуть заплатити новий податок на нерухомість.

 При цьому в 2017 році розмір податку в регіонах України буде різним, так як процентна ставка податку варіює в межах від 0 до 3% мінімальної зарплати. Органи місцевої влади визначають, які квадратні метри житлової площі вважаються «зайвими», і встановлюють в результаті розмір податкової ставки.
Відповідно до Податкового кодексу України №2755- VI, від 02.12.2010, житловою площею вважаються:
•житловий будинок;
• квартира;
• прибудова до будинку;
• кімната в комунальній квартирі;
•дачний будинок.

У яких випадках можна не платити податок на нерухомість?
Не оподатковується нерухомість, яка знаходиться в зоні відчуження. Також не нараховується податок на житло в гуртожитках і в аварійних будівлях. Звільняються від оподаткування також комунальні будівлі, дитячі садки і храми. Додамо, що майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда, відповідно до закону, також не обкладається податком.

Схема оплати податку на нерухомість
Фіскальна служба до 1 липня 2017 року має розіслати рішення-повідомлення та квитанції з сумою податку всім українцям. При цьому важливо врахувати, що заплатити слід не пізніше 28 серпня. Якщо розглядати такий випадок, що квитанція про сплату податку на вже продану квартиру, прийшла або не прийшла, а нерухомість згідно із законом повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення фіскальної служби.
Крім цього, власники житлової нерухомості великої площі (більше 300 кв. м для квартир і 500 кв. м -для будинків) повинні заплатити додатково 25 тис. грн.

среда, 18 января 2017 г.

Як оподатковується ПДФО отримана у 2016 році спадщина?


За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
Про такі норми статті 174 Податкового кодексу України нагадують у ГУ ДФС у Чернівецькій області, водночас відзначаючи, що членами сім’ї першого ступеня споріднення вважаються батьки відповідної особи, її чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (підпункт 14.1.263 ПК України). Вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується такими спадкоємцями, оподатковується ПДФО за ставкою 5 %.
За нульовою ставкою ПДФО відповідно до підпункту 174.2.1 ПК України також оподатковується вартість:
1.      об’єктів нерухомості, рухомого майна (транспортний засіб, антикваріат тощо), готівки, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
2.      об’єктів нерухомості, рухомого майна, що успадковуються дитиною-інвалідом.
Водночас для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, застосовується ставка ПДФО у розмірі 18 % (підпункт 174.2.3 ПК України). У цьому випадку спадкоємцю також потрібно буде сплатити військовий збір у розмірі 1,5 %.
Окрім того слід відзначити, що оподатковуваний дохід у вигляді успадкованого майна також є об’єктом оподаткування військовим збором, ставка якого визначена у розмірі 1,5 %. Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які не включаються до загального оподатковуваного доходу фізосіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПК України.
Таким чином, вартість успадкованого майна, отриманого спадкоємцем-резидентом, який є членом сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується ПДФО за нульовою ставкою та не оподатковується військовим збором.
Особи, які отримали у 2016 році спадщину, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2017 року (останнім днем є 3 травня, оскільки 1 травня є вихідним днем – ред.) та до 1 серпня 2017 року сплатити з таких доходів відповідну суму податку.
Зауважте, громадяни, що одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку, та фізособи – нерезиденти, якими сплачено ПДФО до нотаріального оформлення (видачі свідоцтва на спадщину або договору дарування) не зобов’язані включати вартість такої спадщини чи подарунку до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.




вторник, 17 января 2017 г.

СПРОЩЕНО ДОЗВІЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ У БУДІВНИЦТВІ

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності"

Законодавчим актом скасовано визначення категорії складності об’єктів будівництва та внесено зміни до деяких законодавчих актів у сфері містобудівної діяльності, які передбачають заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату відповідно, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) - виконання будівельних робіт на підставі повідомлення.
Законом визначено вичерпний перелік умов, які надаються як вихідні дані для проектування об'єктів будівництва.
Так, містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються:
1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
2) копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);
3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
4) витяг із Державного земельного кадастру.
Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об'єкта будівництва.