пятница, 30 декабря 2016 г.

Корпоратив за рахунок роботодавця не оподатковується ПДФО

Вартість святкового вечора (банкету, корпоративу), який проводиться працедавцем для своїх працівників, не включається до складу загального оподатковуваного доходу цих працівників та відповідно не підлягає оподаткуванню ПДФО.
Такого висновку дійшли в ГУ ДФС в Херсонській області, проаналізувавши відповідні норми Податкового кодексу України.
Відповідно до пп.«є» пп.14.1.54 п.14.1 ст14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору.
Додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV ПКУ) (пп.14.1.47 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Так, відповідно до пп. 164.2.17 ПК України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПК України для оподаткування прибутку підприємств.

Попри це, оподаткування доходів фізосіб, зокрема, тих, що одержані у вигляді додаткового блага, можливе лише за умови одержання таких доходів безпосередньо конкретним платником податку. Тому, резюмують фіскали, вартість оплаченого роботодавцем корпоративу, не включається до доходу відповідних працівників.


Комментариев нет:

Отправка комментария