пятница, 2 декабря 2016 г.

Отримайте податкову знижку!!!

У громадян залишився місяць, щоб скористатися правом на податкову знижку за наслідками 2015 року.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що право фізичних осіб (резидентів) – платників податку на доходи фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, на податкову знижку регламентується статтею 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Згідно з підпунктом 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів). При цьому, у зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Перелік витрат, які можна включити до податкової знижки, є вичерпним і визначений пунктом 166.3 ПК України. До таких витрат належать здебільшого витрати, пов’язані із навчанням, лікуванням, благодійництвом, сумами процентів за користування іпотечним житловим кредитом тощо. Ці витрати повинні бути документально підтверджені із зазначенням вартості та строку їх вчинення.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).
Для отримання податкової знижки за 2015 рік громадяни повинні надати до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) Декларацію до кінця 2016 року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 02.10.2015 №859 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743).

Отже, право на податкову знижку мають лише фізичні особи, які є резидентами. Крім того, контролюючий орган зазначає, що статтею 166.5 ПК України передбачено також обмеження щодо права на отримання податкової знижки суб’єктами господарювання. Таке висловлювання не є коректним, адже не лише фізичні особи – підприємці, але й особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (нотаріуси, адвокати тощо), не можуть скористатись цим правом.

Комментариев нет:

Отправка комментария